[ST-breadcrumb]


Учнівське самоврядування міста Василькова реорганізовано

У місті Василькові відбувся завершальний етап реорганізації міського учнівського самоврядування. Передумовою для цього стало те, що Рада дітей та юнацтва втратила право виконувати представницькі функції та об’єднувати осередки учнівського самоврядування загальноосвітніх  навчальних закладів міста, оскільки протягом останніх п’яти років до складу РДЮ входять  переважно   учні 5-8-х класів, які не є представниками шкільних ОУС.
 
Саме тому постало завдання змінити зміст та структуру міського учнівського самоврядування.
26 листопада 2015 року Васильківським міськрайонним управлінням юстиції дитяча громадська організація Рада дітей та юнацтва міста Василькова була внесена до Реєстру громадських об’єднань (наказ № 233/06). Це  дало змогу захистити права лідерів-членів організації і більш широко використовувати можливості та статус організації для досягнення мети та реалізації поставлених завдань учнівського самоврядування міста Василькова.
 
До складу Ради дітей та юнацтва входять учні 5 – 8-х класів. Це зумовлено, в першу чергу, Законодавством України, згідно якого членами дитячих громадських організацій можуть бути діти від 10 до 18 років. Учні 5-х класів в Раді дітей та юнацтва входять до складу лідерської зміни РДЮ і опосередковано беруть участь у її діяльності. Після посвяти в лідери, яка відбувається, коли учасники лідерської зміни РДЮ переходять до 6-го класу, юні активісти отримують статус лідера Ради дітей та юнацтва міста Василькова і повноцінно долучаються до роботи комісій та реалізації проектів РДЮ.
 
Напередодні Нового року, 28 грудня 2015 року, відбулась зустріч лідерів –керівників шкільних органів учнівського самоврядування з міським головою В. І. Сабадашем та заступником міського голови С. Є. Прунцевим. Під час зустрічі було досягнуто домовленості про взаємодію та підтримку з боку міської влади та міським учнівським самоврядуванням.
 
10 лютого в актовому залі Васильківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 відбулась робоча нарада голів і заступників шкільних органів учнівського самоврядування з питань формування Васильківського міського учнівського парламенту та його виконавчих органів.
 
Під час наради була сформована структура Васильківського міського учнівського парламенту, а також сформовано склад виконавчого комітету та обрано голову та заступників. Так, головою виконкому Васильківського міського учнівського парламенту було обрано Голуб Аліну, заступниками – Щупак Ангеліну та Семенець Ольгу.
 
І, нарешті,  11 березня 2016 року в актовому залі Васильківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 9 відбулися загальні збори Васильківського міського учнівського парламенту. Під час пленарного засідання було затверджено положення про парламент та його структура. Друга половина засідання була присвячена обговоренню колективних творчих справ,  які будуть реалізовуватися парламентом на рівні міста. Голова оргкомітету ДГО Ради дітей та юнацтва міста Василькова проголосила про початок реалізації нового проекту РДЮ «Я люблю Васильків», який об’єднає в собі комплекс заходів на покращення привабливості міста Василькова і направить усі існуючі проекти та заходи на підтримку та допомогу в реалізації цього проекту. Координатор учнівського самоврядування міста Василькова Снігірьов С. А. закликав усіх до співпраці, злагодженої роботи та взаємодії, а також привітав зі створенням Васильківського міського учнівського парламенту.
 
Таким чином, учнівське самоврядування складається з Органів учнівського самоврядування загальноосвітніх шкільних закладів та дитячої громадської організації Ради дітей та юнацтва міста Василькова. Васильківський міський учнівський парламент об’єднує всі підрозділи і відкритий до входження представників нових об’єднань,  які популяризуватимуть лідерській рух та працюватимуть над розвитком учнівського самоврядування міста Василькова.
 
 
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × two =