[ST-breadcrumb]


Про минуле пам’ять серце зберігає

100_2071

Від великої Перемоги нас відділяє сімдесят років. Але подвиг воїнів-визволителів завжди пам‘ятатимуть бо вони зберегли найголовніше – життя! Зберегли людство, подарували мирне небо над головою.

«1939-1945. Пам'ятаємо! Перемагаємо!» – під таким девізом в районному ЦДЮТ пройшов тиждень бойової слави, присвячений ювілейній річниці Перемоги над нацизмом.

Протягом тижня на виховних годинах і відкритих заняттях  діти дізналися  про історію рідного краю, про тих, хто загинув в боях з фашистською навалою.  Вихованці переповнювалися почуттям гордості за подвиг своїх прадідів. Адже зараз, коли на Сході країни точаться бої, молоде покоління, як ніколи, розуміє, якими надлюдськими зусиллями далася нашому народові Перемога у найжахливішій війні століття.

 А 7 травня 2015 року гуртківці  Іванківського районного ЦДЮТ – учні Іванківських ЗОШ №1 та №2 здійснили поїздку до села історичних переправ — Блідчі. Вчитель історії Надія Миколаївна Шпак біля меморіального комплексу загиблим ковпаківцям розповіла дітям про   перебування партизанського з'єднання під командуванням двічі Героя Радянського Союзу генерала Сидора Артемовича Ковпака.  Бійцями  у березні 1943 року було знищено мости через річку Тетерів в районі Іванкова, річку Здвиж, а також залізничний міст на станції Тетерів. Під час тяжких боїв повністю розгромлено переважаючі сили противника. На жаль, ціна перемоги у цьому бої місцевого значення виявилася кривавою — смертю хоробрих загинула група бійців, серед яких був і  16 річний юний  зв'язковий  Володя Шишов.  Перед очима дітей ніби оживали картини минулого. Адже Надія Миколаївна зуміла донести розповідь про велику трагедію до кожного юного серця.

Побували вихованці й у приміщенні Блідчанської школи. Директор закладу Ірина Василівна Онищенко радо запросила гостей до шкільного музею партизанської слави.

Велике враження справила на гуртківців поїздка до урочища «Березівка». Там на них чекали вихованці гуртка географічного краєзнавства Шпилівської ЗОШ І-ІІІ ст. під керівництвом  Любові Митрофанівни Глущенко .

 Активні вихованки гуртка – Анна Топчан, Ангеліна Вакуліна та Тетяна Глущенко  провели екскурсію до місця страти 22 підпільників. Тут 26 червня 1943 року було розстріляно Клаву Терентюк, Катерину Фещенко, Фаїну Лосєву. Дівчатка не лише розповіли одноліткам трагічну історію загибелі молодих дівчат, подвиг яких увічнено у безсмерті, але й поділилися враженнями від зустрічі з Олександрою Петрівною Масльон  – свідком перепоховання Катерини Фещенко на Шпилівському кладовищі.

А потім до обеліску була покладена червона троянда, як символ нескореності. Адже саме цю квітку попросила зірвати Катерина Фещенко, коли проходила свій останній земний шлях до місця страти.

Усім, хто кров'ю своєю окропив землю,  пройшов крізь вогонь, голод і холод, вижив у смертельній схватці з ворогом, діти сказали короткі, але щирі слова вдячності за збережений мир і поклали до обеліску живі квіти.

Адже  і через сто, і через двісті років вони залишатимуться для нащадків яскравим прикладом справжнього ставлення до країни, її майбутнього, свого народу.

Тетяна Голяк,
культорганізатор Іванківського ЦДЮТ

100_2071

100_2076

100_2096

100_2116

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three + twenty =