[ST-breadcrumb]


Лідери – з дитинства!

183Сучасна школа повинна виробити в кожного учня вміння, звичку активно діяти у розв'язанні найважливіших питань життя країни, свого колективу, навчити дітей формулювати, висловлювати та відстоювати власну думку. Вирішення цього завдання можливе тільки на шляху розвитку учнівського самоврядування.

Із вересня 2014 до березня 2015 навчального року органи учнівського самоврядування усіх шкіл Іванківського району працювали над реалізацією проекту ОРДК «Лідери – з дитинства!». Головною його метою став розвиток учнівського самоврядування  серед учнів молодшої та середньої ланки.

На першому етапі було обговорено план виконання проекту. Зокрема, створено робочу групу старшокласників, розподілено обов’язки  між класним активом, спільно з класними керівниками складено графік заходів, які будуть реалізовуватися в рамках проекту, підготовлено матеріали для практичної діяльності (створено банк ігор та сценаріїв).

Другий етап включав у себе проведення заходів для учнів молодшого та середнього шкільного віку активом старшокласників.

Мережа шкіл району в рамках проекту провела різноманітні заходи. Зокрема: заходи спортивного спрямування ( комплекси спортивно-розважальних ігор, спортивні перерви «Весела перерва», «Ранкова зарядка для всіх», спортивні свята «Веселі старти»); заходи, спрямовані на формування активної громадянської позиції (День Миру, вікторини «Стежками рідного краю», майстер-класи з виготовлення  листівок «Із Україною в серці», конкурси малюнків «Україна – єдина країна»); заходи, пов’язані  з  розвитком художніх умінь та навичок (конкурс малюнків «Я люблю тварин», конкурс аплікацій, конкурс новорічних плакатів); підготовка та  проведення загальношкільних свят (Новий рік, Різдво, Свято Весни, акція «Подаруй дитині свято»); заходи інтелектуального спрямування (Поле Чудес «Будьмо знайомі з професіями», вікторини «Світ казок»); заходи, пов’язані із залученням школярства до театрального мистецтва (інсценізації народних казок, конкурси народної пісні, конкурс читання гуморесок, ігри-пантоміми).

667 Проект «Лідери – з дитинства» передбачав також налагодження партнерських відносин із педагогами, педагогами-організаторами, психологами навчальних закладів, класним керівниками та батьками. Члени учнівського самоврядування, спільно з педагогами-організаторами та класними керівниками планували ряд заходів для учнів молодшої ланки. У більшості шкіл із школярами середньої ланки проведено психолого-педагогічні тренінги, спрямовані на формування активної життєвої позиції, розвиток творчих здібностей і лідерських задатків.

Учасники проекту презентували результати своєї діяльності у «Лідерському  віснику» та в  мультимедійних презентаціях.

Під час роботи над реалізацією проекту відбулося значне пожвавлення шкільного життя. Учасники заходів, незалежно від віку, отримали можливості для розвитку пізнавальних інтересів, реалізації творчого та управлінського потенціалів. Було налагоджено тісні зв’язки між учнями молодшої, середньої та старшої ланок, пожвавлено спілкування між усіма учасниками проекту.

Іванківський районний ЦДЮТ планує й надалі підтримувати роботу, спрямовану на розвиток учнівського самоврядування та формування у вихованців  та учнів шкіл потужного управлінського потенціалу, здатності самостійно  вирішувати поставлені завдання. 

Тетяна Голяк,
культорганізатор Іванківського ЦДЮТ

553 456

 980

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × 5 =