[ST-breadcrumb]


Комісія захисту прав дітей та допомоги у проблемних ситуаціях

Функції комісії

1. Використовуючи різні форми і методи, проводити постійну просвітницьку роботу з питань вивчення прав дитини відповідно до статей Конвенції ООН про права дитини, Законів України. Вчити правильно знаходити шляхи захисту своїх прав та інтересів.

2. Організувати роботу психологічних та правових консультаційних пунктів, Телефонів довіри, дитячих громадських приймалень тощо.

3. Налагодити співпрацю

– з державними структурами: міністерствами, управлінням у справах дітей, сім’ї та молоді, службою у справах неповнолітніх, опікунською радою, соціальною службою молоді,  кримінальною міліцією у справах неповнолітніх та ін.;

– зі спеціалістами: юристами, лікарями, психологами, педагогами та ін.;

– з громадськими організаціями: міжнародного, всеукраїнського та  обласного рівнів, що мають у своїх програмах відповідні напрями діяльності.

4. Створити Банк методичних розробок та рекомендацій щодо питань питань правового виховання та профілактики проблемних ситуацій у дітей та підлітків, а також різноманітних матеріалів для підготовки та проведення дискусій, ток-шоу, КВН, брейн-рингів, спільних круглих столів дітей з батьками, вчителями, представниками різних державних структур тощо.

5. Готувати, підтримувати та реалізовувати різноманітні проекти відповідно до напряму діяльності комісії.

6. Постійно проводити соціологічні дослідження і виявляти найважливіші проблеми дітей різного віку для проведення з ними необхідної роботи та надання потрібної інформаційної чи іншої (по можливості) допомоги.

7. Ініціювати проведення в областях України семінарів та тренінгів для членів комісій з питань захисту прав дитини та допомоги в проблемних ситуаціях, а також для педагогів, які працюють із цими дітьми, для підвищення рівня діяльності даної комісії.

8. Постійно приділяти увагу дітям сиротам, дітям з обмеженими можливостями, дітям із багатодітних та малозабезпечених сімей, а також, талановитим і творчо обдарованим.

9. Спільно з іншими організаціями випускати, листівки, буклети, брошури з даної тематики.

10. Організувати висвітлення роботи комісії, ведення розмов та дискусій, на сторінках засобів масової інформації та Інтернету.